Trabzon’da Uzungöl Nerede?

0
13

Yerli ve yabancı olmak üzere birçok farklı turiste ev sahipliği yapan Uzungöl, içerisinde doğal bir cennet havası yaratacak kadar güzellikte bir ambiyansa sahiptir. Uzungöl içerisinde doğa yürüyüşleri ve yamaç paraşütleri meşhur aktiviteler arasındadır. İlk yaşam izlerinin 1650 yıllarında görüldüğü Uzungöl, aynı zamanda doğanın huzurundan faydalanmak isteyen tatilcilerin en güzel zaman geçirecekleri alanlardan bir tanesidir.

Uzungöl Otelleri ve Kamp Alanları

Uzungöl içerisinde yer alan ve tatilciler tarafından sıklıkla tercih edilen otellerin başında Kilpa Hotel, İnan Kardeşler Bungalov, Uzungöl Sezgin, Poyraz Hotel, İnan Kardeşler Otel ve Gobleç Otel gibi kaliteli portföylere sahip firmalar gelmektedir. Bunun yanında bölgede kamp yapmak isteyen tatilciler için de, konforlu zaman geçirebilecekleri birçok farklı kamp tesisleri bulunmaktadır. Market, tuvalet, duş ve lokanta gibi temel ihtiyaçların dışında, karavan kampının da rahatlıkla yapılacağı bölgeler oluşturulmuştur. Muhteşem doğanın ve tertemiz Karadeniz havasının keyfini çıkartmak isteyen tatilciler için, konaklama konusunda herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

Uzungöl Yemekleri

Uzungöl çevresinde ve içerisinde sağlanan konaklama imkanlarının hepsinde 3 öğün yemek imkanı sağlanmaktadır. Bunun yanında misafirlerin ekstra ihtiyaçlarını da karşılayacak birçok farklı alternatif donanım da bulunmaktadır. Yöresel lezzetlerden hamsi, köfte, karalahana yemekleri, kuymaklar, balıklar ve daha birçoğu tatilcilerin rahatlıkla ulaşabilecekleri yemeklerdendir. Bunun dışında klasik ızgara çeşitlerinden ve yemeklerden faydalanmak isteyen tatilciler için de birçok seçenek mevcuttur.

Uzungöl Nerede ve Uzungöl’e Ulaşım

Uzungöl, Trabzon ilimizin Çaykara ilçesine bağlı bir doğa harikasıdır. Trabzon şehir merkezine 99 kilometre uzaklıkta olan Uzungöl, Çaykara ilçe merkezinden ise 19 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Trabzon üzerinden kendi arabasıyla gelecek olan tatilciler, öncelikle Of ilçesine gelmelidir. Bunun sonrasında ise Solaklı Deresi’ne ulaşacak tatilciler, yolun batı tarafından ilerleyerek Uzungöl tabelalarına ulaşacaklardır. Otobüsle veya uçakla şehre gelecek olan tatilciler, otogar ve havalimanından direk bölgeye kalkan seferlere, tur şirketlerine veya gezi gruplarına katılabilirler. Günübirlik gelen misafirler için ise Trabzon yerel firmaları tarafından oluşturulan sabit hatlar bulunmaktadır. Tatil için Uzungöl’ü tercih eden tatilciler için, ulaşım konusu herhangi bir şekilde problem olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz