Trabzon’da Piknik Yapılacak Alanlar

0
11

İlkbahar ve yaz aylarının vazgeçilmez eğlence ve stres atma yöntemlerinde biri olan piknik, hafta sonlarında özellikle şehrin kalabalığından ve gürültüsünden kaçmak isteyen kişilerin başvurduğu bir alternatiftir. Gerek yetişkin olsun gerekse çocuk herkesin keyifli bir vakit geçireceği, açık havada bol oksijen sayesinde zinde olacağı ve temiz havanın tadını çıkarmak için piknik güzel bir seçenektir. Yeşiliyle, yaylalarıyla ve akarsuları ile ülkemizin gözde şehirlerinde olan Trabzon’da piknik yapılacak alanlar nerelerdir sizler için listelenmiştir.

  1. Çamburnu Tabiat Parkı

Sürmene ilçesinde yer alan çamburnu tabiat parkı Karadeniz ve doğasıyla oldukça farklı bir orman ile ziyaretçilerine esrarengiz bir ev sahipliği sunmaktadır. Dünya’ da denize sıfır çamlık ve sedir ağaçlarının olduğu ender ormanlardandır. Çamburnu’nda muhteşem orman havasını ciğerlerinize soluduktan sonra, Karadeniz’ de yüzerek serin sularda rahatlayabilirsiniz. 2011 yılında hizmete açılan çamburnu Trabzon’da piknik yapılacak alanlar arasında önemli bir yere sahiptir. Çamburnu’nda ister denizin tadını çıkarın, isterseniz çay bahçesinde çayınızı yudumlayıp manzaranın tadını çıkarın.

  1. Akçatepe Piknik Alanı

Trabzon’un Akçaabat ilçesine 8 kilometre mesafede konumlanan Akçatepe piknik alanı misafirlerine dağ turizmi ile alternatif sunmaktadır. Helvacı koyundaki Akçatepe trabzon’da piknik yapılacak alanlar listesinde olmazsa olmazdır. Çünkü yaz ve kış aylarında ayrı doğa güzelliğine sahip olan Akçatepe yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Civarında bungalov evlerin olduğu tesislerde dinlenme olanağı bulabilir ve muhteşem Trabzon kuymağı yiyebilirsiniz.

  1. Sera Gölü

Sera gölü Trabzon’da piknik yapılacak alanlar arasında görülmeye değer. Yıldız’ lı bölgesinden yaklaşık 4 kilometre kadar yukarıda bulunan sera gölü şehrin merkezine yakınlığı ile dikkat çekmektedir. Sera gölünde bisiklet turu yapabilir, olta balıkçılığı ile eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz. Mangal yakmanın yasak olduğu sera gölünün çevresinde çeşitli tesisler bulunmaktadır.

  1. Çal Mesire Alanı

Çal mesire alanı Trabzon’da piknik yapılacak alanlar listesine girmekle birlikte öncesinde Çal mağarası mutlaka görülmelidir. Düzköy mevkiinde Çalcamili milli park olarak da bilinen çal mesire alanına ulaşım biraz zor olsa da görülmeye değer manzarası ile tüm yorgunluğunuzu almaktadır. Dünya’nın en uzun ikinci mağarası olma özelliğini taşıyan çal mağarasının gezisini bitirdikten sonra mağaranın bitimindeki mesire alanında dinlenebilir ve enfes gözleme çay keyfi yapabilirsiniz.

  1. Sazalan Mesire Alanı

Tonya merkeze 24 kilometre mesafede olan sazalan mesire alanı sazalanı yaylasında bulunmaktadır. Ham toprak yoldan ulaşım sağlanan yaylada lokanta, kır kahvesi ve bakkal bulunur. Yayla mevsimi geldiğinde ticari araçlarla ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca konaklama için kamp malzemelerininde önceden temin edilmesi gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz