Trabzon’da Gezmeniz Gereken Pazarlar

0
12

Tarihi dokusu ve muhteşem doğal güzelliği ile ülkemizin en güzel yerlerinden biri olan Trabzon yılın her dönemi için tatil yapmaya elverişlidir. Trabzon doğal güzellikleri ve birçok tarihi yapıtları ile harika bir kültürel gezi bölgesidir. Bunların yanı sıra Trabzon’a gittiğiniz zaman gezilecek bölgelerin yanı sıra sevdiklerinize hediye almak için ve kendinize hatıra eşyaları almak için yerel pazarlar bulunmaktadır. Trabzon pazarların da yöresel kıyafetler ve ürünler başta olmak üzere aradığınız birçok ürünü bu pazarlarda bula bilirsiniz. Bunların yanı sıra Trabzon’da gezmeniz gereken pazarlar ise şunlardır.

Trabzon Kemeraltı Çarşısı

Trabzon’un en güzel ve en merkezi yerinde bulunan kemer altı çarşısı trabzon’da gezmeniz gereken pazarlar listesinde kesinlikle bulunması gerekmektedir. Trabzon kemer altı pazarında giyim den gıdaya, mücevherler den mutfak ekipmanlarına varan birçok ürünü rahatlıkla bula bilirsiniz. Ayrıca kemer altı çarşısında Trabzon’un en iyi bakırcıları da bulunmaktadır. İstediğiniz herhangi bir bakır ürünü ala bilir veya burada bakır ustalarına özel olarak yaptırabilirsiniz. Trabzon’un ilk pazarlarından olan tarihi kemer altı çarşısı yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça yoğun bir ilgi gösterilmektedir.

Bedesten Ve Semerciler Caddesi

Trabzon’un en eski dükkânlarının arasında alış veriş yaparken aynı zamanda dükkanların tarihi dokusu sayesinde adeta tarihin içinde yaşayıp o zamanları hissedeceksiniz. Trabzon’un en eski çarşısı olan tarihi Bedesten ve semerciler pazarını Trabzon’da gezmeniz gereken pazarlar arasına kesinlikle katmanı gerekmektedir. Trabzon’un eş siz tarihini ve doğal güzelliklerini yansıtan Bedesten ve Semerciler Caddesi alış veriş yapmak için ve biraz mola vermek için en iyi durak yerlerin den bir tanesidir.

Trabzon Rus Pazarı

Trabzon’un en büyük ve en nitelikli pazarı olan Rus pazarı aradığınız her türlü ürünü bulabileceğiniz bir pazardır. Trabzon Rus pazarı aynı zaman da ikinci el ürün ve birçok spot ürün satan dükkânlar da bulunmaktadır. Trabzon Rus pazarı bir diğer adı olan Avrasya Hanım eli pazarı olarak da bilinmektedir. Trabzon’un en kapsamlı ve en büyük pazarlarından birisi olan Rus pazarını Trabzon’da gezmeniz gereken pazarlar listesinin en başına yazmalısınız. Trabzon’un en büyük pazarı olan Rus pazarı ise yabancı turistler başta olmak üzere yerli turistler tarafında da yoğun bir ilgi gösterilmektedir. Yılın her dönemi canlı durum da olan Rus pazarı alış veriş sonrası yemek yiyip bir şeyler içe bileceğiniz mekânları ile günün yorgunluğunu ata bilirsiniz.

Forum Trabzon

Trabzon’a gittiğiniz de yöreselden çok teknoloji üzerine alış veriş yapmak isteyenler için ise Forum Trabzon harika bir uğrak noktası olacaktır. Trabzon’a yapmış olduğunuz gezilerde alış veriş yapmak ve biraz olsun dinlenmek için Trabzon’da gezmeniz gereken pazarlar listesine Forum Trabzon’u da mutlaka ekleyin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz