Sazalanı Yaylası Hakkında Bilgiler ve Ulaşım

0
5

Şehir hayatının verdiği yorgunluktan ve stresten uzaklaşmak isteyen kişiler için artık son zamanlarda yaylalarda tatil yapmak çok popüler hale gelmiştir. Çünkü yaylalar temiz hava ve doğal güzellikler açısından insanları günlük sıkıntılarından uzaklaştırır ve bir nebze de olsa huzur verir. Yayla denilince de akla Karadeniz Bölgesi gelmektedir. Çünkü Karadeniz Bölgesi temiz hava, yayla, manzara kısaca günlük stresten uzaklaşmak isteyenler işin ne ararsa bulunabilecek bir bölgedir. Bu yaylalar yaz kış dinlemeksizin turistlere kapılarını açmaktadır. Sadece yerli değil yabancı turistler de tatil için artık bu bölgeye akın etmektedir. Bu yaylalardan bir tanesi de Sazalanı yaylasıdır.

Sazalanı Yaylası Hakkında

Sazalanı yaylası Trabzon’da bulunmaktadır. Sene içerisinde hem yurtiçi hem de yurtdışından oldukça fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bu kadar çok kişiye ev sahipliği yapmasının nedeni ulaşım olarak diğer yaylalara göre daha kolay bir ulaşımı olması ve altyapı hizmetlerinin tamamen yapılmış olmasıdır. Bunların yanı sıra yeşilin her tonu bu yaylada bulunmaktadır. Adeta bir oksijen deposu olarak adlandırılmaktadır. Gelenlerin bir daha geri dönmek istemeyeceği tarzda bir doğal güzellik bu yaylada vardır. Yayla içerisinde kahvehane, lokanta, bakkal gibi her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz yerler vardır.

Sazalanı Yaylasına Ulaşım Ve Konaklama

Sazalanı yaylası Tonya ilçesinden yaklaşık 25 kilometre uzaklıktadır. Bunun yanı sıra Erikbeli Turizm Merkezinden de 5 kilometre batıda bulunmaktadır. Bu yaylaya gelirken toprak yol aşılmaktadır. Hal böyle olunca da buraya özel araçlar ile ulaşım sağlanıyor. Her yaylada olduğu gibi burada da yayla içerisinde sadece kamp kurarak kalabilirsiniz. Fakat yaylaya yakın yerlerde kalabileceğiniz başka yerler de vardır. Bunlardan birincisi Hamsiköy Konak Palastır. Oldukça temiz ve tam olarak bir aile otelidir. Ailenizle gönül rahatlığıyla burada konaklayabilirsiniz. Yemekleri oldukça lezzetlidir. 0-3 yaş arası çocuklara ücret alınmamaktadır. Diğer bir yer ise Azra Dağ Evidir. Orman içerisinde farklı bir deneyim yaşamak isterseniz burada kalabilirsiniz. Oldukça otantik bir yapısı vardır ve farklı bir konsepte sahiptir. Burada kalarak hem manzarayı çok güzel bir şekilde izlersiniz hem de farklı bir deneyim yaşamış olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz