Kuruçam Yaylası Hakkında Bilgi ve Ulaşım

0
7

Ülkemizin zengin doğa örtüsü sayesinde, her zaman çok doğru ve güzel bir doğal kültürümüz vardır. Bu kültürü keşfetmek isteyen insanlarımız ise el değmemiş alanları keşfetmek için tatil rotalarında değişikliğe gitmektedir. Bakıldığı zaman son yıllarda özellikle mezra olma özelliğinden çıkan ve konaklama imkanı sunan yaylalar, turizm merkezlerine dönüştürülmektedir. Bu sayede günlük yaşamın ve kalabalık şehirlerin stresinden uzaklaşmak isteyen insanlar, rahatlıkla yaylalara giderek negatif enerjilerini atacaklardır. Ayrıca sıkıcı ve bunaltıcı yaz aylarında, serin ve adeta ruhunuzu okşayacak olan ılık hava sayesinde; tertemiz havayı içinize çekecek ve yaşamın tadını çok daha iyi şekilde alacaksınız. Doğa yürüyüşlerinin yanında festivaller, çim kayakları ve doğru rüzgarda rüzgar sörfleri de, yaylalarda yapılan aktivitelerin başında gelmektedir. Kuruçam Yaylası, bu anlamda ülkemizin en değerli yaylalarından bir tanesidir.

Kuruçam Yaylası Hakkında

Deniz seviyesinden 1742 metre daha yüksekte bulunan Kuruçam Yaylası, altyapı olarak tatilcilerin ve turistlerin bütün taleplerine karşılık verecek şekilde yüksek bir donanıma sahiptir. Böylece tatilciler bütün imkanlardan yararlanacak ve bu sayede gündelik ihtiyaçlarını da giderebileceklerdir. 20 Temmuz tarihinde başlayan ve 3 gün süren şenliklerde, Kuruçam Yaylasının eğlenceli hali meydana çıkacaktır. Yayladaki temiz hava, insanların adeta kendilerini çok daha genç hissetmesini sağlayacaktır. Özellikle akciğer hastaları bile doktorlar tarafından Kuruçam Yaylasına yönlendirilmekte ve tedavileri burada devam etmektedir.

Kuruçam Yaylası Ulaşım ve Konaklama

Trabzon iline gelen tatilciler, rahatlıkla Akçaabat ilçesine ulaşabilecek birçok farklı alternatif ulaşım araçları bulacaklardır. Buraya gelen tatilciler 12 kilometre ilerledikten sonra ise batıya dönmeli ve 10 kilometre daha yol almalıdır. Yolu dört mevsim açık olan Kuruçam Yaylasına bu şekilde rahatça ulaşılabilir. Aynı zamanda Hıdırnebi Yaylası ile arası da sadece 1 kilometredir. Kuruçam Yaylasındaki konaklama imkanlarına bakılacak olursa, çok eğlenceli ve kolay olduğu anlaşılacaktır. Yaylada kalmak için gelen turistlere özel pansiyon tarzında evler oluşturulmuştur. Ayrıca yaylaya çok yakın şekilde kurulan oteller de, son derece konforlu ve kaliteli şekilde dizayn edilmiştir. Bu yüzden altyapı ve konaklama anlamında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz