Kadırga Yaylası Hakkında Bilgi ve Ulaşım

0
6

Şehir hayatının sıkıcı ve yorucu yapısı, artık tatillerde insanların farklı seçeneklere yönelmesine neden olmuştur. Kirli havanın yerine temiz hava almak isteyen herkes, bu yüzden artık tatil rotalarında temiz havanın bulunduğu bölgelere gitmek için erkenden rezervasyon yaptırırlar. İnsanların huzur bulacağı ve gerçek anlamda dinleneceği yerlerin başında ise yüksek rakımı ve benzersiz manzara fırsatıyla Karadeniz Bölgesi gelmektedir. Karadeniz’in incisi olarak bilinen Trabzon ise son yıllardaki gelirinin önemli bir kısmını yayla turizmine borçludur. Kadırga Yaylası, bu anlamda ülkemizde çok ünlü yaylaların başında gelir. Sınır olarak Gümüşhane ve Trabzon illerine yakın olduğu için, iki ilimiz tarafından da sürekli olarak paylaşılamaz. Ama genel kanı ise Kadırga Yaylasının Trabzon şehrimize ait olduğu yönündedir. Tam bir Karadeniz turu atmak ve huzurla geri dönmek istediğinizde, Kadırga Yaylası sizleri bekleyecektir.

Kadırga Yaylası Hakkında

Kadırga Yaylası, çok yüksek olmasına rağmen teknik olarak ciddi bir altyapı avantajına sahiptir. Çünkü bölgede her Temmuz ayının 3. Haftasında bulunan Cuma günü içerisinde otçular şenlikleri düzenlenir. Tatilciler ve turistler ise oldukça yoğun bir şekilde bu şenliklere ilgi göstermektedir. Bakıldığı zaman tatilcilerin gördüğü ve fotoğraf çekildiği alanlardan bir tanesi de, şenlik zamanı kurulan Cuma Camisidir. Camide iki minare vardır. Etrafı duvarla çevrili olduğu için de çok estetik bir mimari görüntü oluşturur.

Kadırga Yaylasına Ulaşım ve Konaklama

Kadırga Yaylasına gelmek isteyen misafirler için birçok farklı alternatif vardır. Trabzon merkezden gelmek isteyen turistler için Tonya ilçesinden 38 kilometrelik bir yol alınması gerekir. Düzköy’den ise ulaşım yaklaşık 30 kilometre sürmektedir. Gümüşhane ilinden Kadırga Yaylasına gelmek isteyenler ise Kürtün ilçesinden 34 kilometre gitmelidir. Zigana Kayak Merkezinden yaylaya gelmek isteyen tatilciler, 15 kilometrelik sürecek bir yolculuk yapmalıdırlar. Kadırga Yaylası, diğer yaylalara göre konaklama alanında çok daha geniş bir yelpazeye sahiptir. Özellikle oteller, pansiyonlar ve moteller tatilcilerin ve turistlerin yayla gezilerinde çok daha konforlu bir zaman geçirmeleri için gereken bütün şartları sağlamaktadır. Böylece doğanın bütün tadını çıkartabileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz